Káva, čaje, koření
03.08.2009 |

Rozhovor s tvůrci

 

Co vás vedlo k tomu inscenovat Maryšu? My jsme o ní uvažovali už před osmi lety. Nakonec jsme však upřednostnili jiné tituly. Do Maryši nás teď víceméně nahnala moje dcera, která hrála Maryšu v odpoledním představení. Ale oslovilo nás to samozřejmě úplně všechny. A jako soubor jsme se přesvědčili, že nemusíme hrát jenom komedie, kdy se na začátku rozsvítí, na konci zhasne a mezitím se lidi smějou. Text je ve vašem představení výrazně upraven. Tu úpravu nám bezplatně věnoval režisér brněnského divadla Zdeněk Černín. Ten inscenoval Maryšu podle své úpravy v Německu a nám se to strašně líbilo. Nejdřív jsme si říkali, jestli si na to můžeme troufnout. Ale nakonec jsme se k tomu odhodlali a jsme tomu rádi, všichni herci podali úžasné výkony. Málo textu totiž dává více prostoru hereckým akcím. A to všechno doplňuje fantastická hudba a důmyslná práce se světlem.

A kolikátá to dnes byla repríza? Tohle představení bylo šestadvacáté. Už ho tedy máme zažité. Pořád sice  opilováváme detaily, ale celkově jsem s inscenací spokojení.

Jak byste představila váš soubor? Zřizovatel našeho souboru je obec Brněnec. Už osmadvacet let s námi spolupracuje Jan Kučera z Městského divadla v Brně. Náš soubor má tedy odborné vedení, proto jeho úroveň stále roste.

-peh


vložil: Pavel - hodiny Pondělí 03.08.2009 - kategorie: Články   TiskTisk     
Zpět na hlavní stranu

Komentáře:


K tomuto článku ještě nebyl napsán žádný komentář.Přidat nový komentář:


Komentáře k tomuto článku jsou již uzavřeny.