VELKOBYSTŘICKÉ NOVINY 4/2009


Pohárek SČDO 37. ročník – 17. - 18. 4. 2009 

Po roce se do Velké Bystřice opět sjedou ti nejlepší amatérští herci z celé republiky, aby změřili svoje síly v monolozích a dialozích. Všichni museli projít tvrdým sítem oblastních přehlídek a museli zvítězit, protože taková jsou pravidla. Oblastní porota může (ale nemusí) v každé kategorii vybrat vítěze a toho) poslat do Velké Bystřice na celostátní finále. A je na co se těšit. Mnohé letošní účastníky již pravidelní návštěvníci Pohárku dobře znají z minulých ročníků a jejich jména jsou zárukou vysokých hereckých výkonů.[cely] Stejně jako v loňském roce začínáme již v pátek 17. 4. v 19,00 hodin vystoupením prvního hosta přehlídky – Divadelního souboru Eduarda Vojana z Brněnce. Pokračovat budeme v sobotu 18. 4. ve 12,30 vlastními soutěžními bloky. Pro ty, kteří budou chtít vidět jen ty nejlepší, je určeno večerní defilé s vystoupením druhého hosta přehlídky – divadelního souboru Smotaná hadice Křenovice. Program Pohárku SČDO 2009: Pátek 17. 4. 2009 Vystoupení hosta přehlídky DS Eduarda Vojana, Brněnec Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša 19.00 Sobota 18. 4. 2009 Zahájení + Monolog ženy 12.30 Monology muži 14.30 Dialogy 16.00 Defilé, vyhlášení výsledků a vystoupení hosta přehlídky Divadelní soubor Smotaná hadice Křenovice – Hana Hásová, Jakub Šírek: Rozpalme to, má panenko!

Za všechny pořadatele si Vás dovolujeme co nejsrdečněji pozvat na tento svátek ochotnického divadla. A hlavně si nenechte ujít vystoupení DS Eduarda Vojana z Brněnce, jejichž Maryša je nastudovaná podle úpravy Zdeňka Černína. Kromě toho, že se jedná o vítěze celostátní přehlídky ve

Vysokém nad Jizerou, tak za celých 15 let, co na tuto přehlídku jezdím jako divák, jsem ještě nezažil, aby celý sál na konci představení povstal a bouřlivým potleskem poděkoval souboru z Brněnce za jejich představení. Komedie Rozpalme to, má panenko rovněž prošla celostátní přehlídkou ve Vysokém nad Jizerou a vyvolává salvy smíchu a vlnu nadšení u diváků.

Maryša - hospoda

Rozpalme to 

Tomáš Hradil a Aleš Hořínek

15.04.2009     kategorie: Články